The Guardian: TCMB Başkanlığı’ndaki Değişiklik Bitcoin’e Olan İlgiyi Artırdı

The Guardian tarafından yayınlanan habere göre, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanlığı’ndaki değişiklik, Türk yatırımcıların Bitcoin’e (BTC) olan ilgisini artırdı. The Guardian, görev değişikliğinin kripto para sektörüne ve özellikle Bitcoin’e olan etkilerinden bahsetti. Türk Lirası geçen ay Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal’ı işten çıkarma kararının ardından önemli ölçüde düştü. İki yıldan kısa sürede Merkez Bankası Başkanı dört kez değişti ve Türk lirası 2018’de yaşanan döviz krizinden bu yana değerinin yarısını kaybetti.

Bu ekonomik kargaşanın ortasında yatırımcılar başta lider kripto para Bitcoin olmak üzere dijital paralara yönelmeye başladı. Ülkedeki kripto para ticaretinde önemli bir artış kaydedildi. Bununla birlikte kripto para borsası BtcTurk CEO’su Özgür Güneri, Reuters’a “Türk halkı, yüksek enflasyon geçmişimiz nedeniyle istikrarlı varlıkları seviyor” dedi. “Türklerin nesilden nesile altına, gayrimenkule ve dolara yatırım yapmasının nedeni budur.” diye ekledi.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz