Tanzanya Devlet Başkanı Kripto Paraların Benimsenmesi İçin Çağrıda Bulundu

Tanzanya Devlet Başkanı Samia Suluhu Hassan, ülkesinin kripto para birimlerinin daha fazla benimsenmesi için hazırlanması gerektiğini söyledi. El Salvador’un Bitcoin’i yasal para birimi olarak kabul etmesinin ardından Tanzanya daha fazla kripto kullanımını savunan en son ülke oldu.

Pazar günü Mwanza’da yaptığı bir konuşmada Başkan Suluhu, kripto paraları savundu ve ülkesinin kripto paranın benimsenmesi için hazırlanması için çağrıda bulundu. Ayrıca kripto ve blok zinciri çağının başladığını ilan ederek ülkesini örnek olmaya çağırdı. Kripto para birimlerini finansın geleceği olarak işaret eden Hassan, Merkez Bankasının bu gelişme üzerinde çalışmaya başlaması gerektiğini belirtti. Bu açıklama dünya çapında daha fazla ülkede lider kripto para birimi Bitcoin ve diğer kripto para birimlerin kabul görmeye başladığını gösterdi. Geçtiğimiz gün El Salvador, Bitcoin’i yasal bir para olarak tanıyan dünyadaki ilk ülke olmuştu.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!
Önceki İçerikBitcoin İki Hafta Sonra 40 Bin Doları Aştı
Sonraki İçerikBitcoin Hakimiyet Oranı Yükseldi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz