State Street Özel Fon Müşterilerine Kripto Hizmeti Sağlıyor

Amerika’nın en eski bankalarından biri olan State Street, kripto ile ilgili hizmetlerini bankanın özel fon müşterilerine genişletiyor. State Street, yakın zamanda özel fon müşterileri için birçok kripto para hizmeti sunacağını açıkladı. Bunun için banka New York merkezli kripto veri ve yazılım sağlayıcısı Lukka ile iş birliği yaptı. Kripto para birimleri, merkez bankası dijital para birimi (CBDC), blok zinciri teknolojisi ve kripto para birimlerine odaklanan State Street Digital’in başkanı Nadine Chakar, dijital varlıkların popülaritesinden bahsetti ve talebin artmaya devam ettiğini belirtti.

State Street, ABD’deki en eski ikinci finans kurumudur ve gözetim veya yönetim altında 42.6 trilyon dolarlık varlığa sahiptir. Boston merkezli banka, Winklevoss ikizleri tarafından yönetilen bir kripto borsası olan Gemini ile bir dijital varlık pilotu da dahil olmak üzere kayda değer projelerle birkaç yıldır kripto alanını araştırıyor.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz