“Stablecoin Piyasası 1 Trilyon Dolara Ulaşacak”

Unstoppable Domains CEO’su Matthew Gould, stablecoin piyasasının mevcut düzenleyici belirsizliğe rağmen önümüzdeki dört yıl içinde parabolik bir şekilde artacağına inanıyor. Business Insider ile Perşembe günü yapılan bir röportajda Gould, stablecoin piyasasının 2025 yılına kadar 1 trilyon dolara ulaşacağını tahmin etti. Stablecoin piyasası şu anda yaklaşık 115 milyar dolar olmasına rağmen Gould kabaca on kat bir artış göreceğini öngördü. CEO, “Bunu bundan daha hızlı bile yapabiliriz” diyerek, küresel stablecoin’in benimsenmesinin kısmen merkezi olmayan finans uygulamalarının artan kabulünden kaynaklanacağını da sözlerine ekledi.

Gould, stablecoin’lerin geleceği konusunda iyimser olmasına rağmen, bu dijital varlık türündeki hızlı bir artışın, stablecoin’lerin volatilitesi gibi belirli finansal riskleri olduğunu da hatırlattı. Gould, stablecoin piyasasında büyük bir artış öngörmenin yanı sıra, genel olarak kripto piyasası hakkında da iyimser ve endüstrinin uzun vadede konsolide olmaya devam etmesini bekliyor.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz