Square Şirketi Daha Fazla Bitcoin Satın Almayı Planlamıyor

Square sözcüsüne göre, şirket lider kripto para Bitcoin’e yatırım yapmayı hedeflemiyor. Ödeme şirketi Square’in baş yatırım sorumlusu Amrita Ahuja, geçtiğimiz günlerde Financial News’e şirketin daha fazla Bitcoin satın almayı planlamadığını söyledi. Ayrıca Ahuja, Bitcoin’in karbon ayak izi sorununun ele alınması gerektiğini söyleyerek yeşil enerjinin daha geniş bir şekilde benimsenmesini teşvik etti.

2020 yılının Ekim ayında MicroStrategy şirketini takip ederek Bitcoin satın alan Square şirketi Bitcoin’e 50 milyon dolar yatırdı. Daha sonra Şubat ayında 170 milyon dolar değerinde Bitcoin satın aldı. Ancak fiyat düşüşünün ardından Square, Mayıs ayı başlarında Bitcoin yatırımlarında 20 milyon dolarlık bir değer kaybı bildirdi. Şu anda Bitcoin, Square’in bilançosunun %5’ini oluşturuyor. Bu arada Michael Saylor’un şirketi MicroStrategy, Square’in aksine Bitcoin’e yatırım yapmaya devam ediyor.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz