Square 2.72 Milyar Dolar Değerinde BTC Geliri Elde Etti

Jack Dorsey’in finans firması Square’in eşler arası ödeme hizmeti olan Cash App, ikinci çeyrekte 2,72 milyar dolarlık Bitcoin geliri elde etti. Bu, yıldan yıla %143’lük bir artışı temsil ederken, rakam önceki çeyrekte bildirilen 3,5 milyar dolara kıyasla sönük kaldı. Bitcoin, Square’in toplam 2. çeyrek net gelirindeki aslan payını oluşturdu. Square, büyük bir piyasa düzeltmesine rağmen Bitcoin ile ilgili gelirde önemli bir büyüme sağlamayı başardı. Mayıs ayında başlayan BTC düzeltmesi Bitcoin fiyatının rekor seviyesinden 30 bin dolara kadar düşmesine sebep oldu. Bitcoin, kayıtlardaki en kötü çeyreklerinden birini kaydetti. Square’in Bitcoin brüt karı, ikinci çeyrekte sadece 55 milyon dolardı ve ilk çeyrekte bildirdiği 75 milyon dolardan yüzde 26 daha düşük.

MicroStrategy’nin liderliğini takiben Square, Bitcoin’i bilançosuna ekleyen ilk halka açık şirketlerden biri oldu. Şirket geçen Ekim ayında 50 milyon dolar yatırım yaptı ve daha sonra Şubat ayında 170 milyon dolarlık bir satın alma daha açıkladı.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!
Önceki İçerikBitPay Litecoin’i Destekledi
Sonraki İçerikBoA: El Salvador’daki BTC Kabulünün Birçok Avantajı Var

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz