Sotheby’s Nadir Kara Elmas Müzayedesinde Kripto Kabul Edecek

Sotheby's
Sotheby's

277 yıllık İngiliz müzayede evi Sotheby’s, “The Enigma” olarak adlandırılan 555.55 karatlık nadir bulunan bir kara elmasın satışı için Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve USDC’yi kabul edeceğini duyurdu. Sotheby’s, kara elması bir ödeme seçeneği olarak kripto ile satma kararının Temmuz ayında düzenlediği bir açık artırmanın başarısından kaynaklandığını söyledi.

Elmas koleksiyoncuları, anonim bir alıcının Hong Kong’da tek lotluk bir satış sırasında kripto para biriminde 12,3 milyon dolar karşılığında “Anahtar 10138” olarak bilinen 101,38 karatlık nadir bir elmas satın almasıyla şaşkına döndü.Sotheby’s mücevher uzmanı ve Londra’daki satış müdürü Nikita Binani, “Bu satış, güçlü kripto para topluluğu göz önüne alındığında piyasaya liderlik etme çabalarımızın bir devamı” dedi. Sotheby’s, elmasın kripto ile satın alınması durumunda işlemin Coinbase Commerce tarafından gerçekleştirileceğini söyledi. Enigma, 3-9 Şubat tarihleri ​​arasında çevrimiçi satışla açık artırmaya çıkarılacak.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz