Soros Fon Yönetimi CIO’suna Göre Bitcoin Önemli Bir Dönüm Noktasında

Bloomberg’e konuşan Soros Fon Yönetimi baş yatırım sorumlusu Dawn Fitzpatrick, lider kripto para birimi Bitcoin’in şu anda bir dönüm noktasında olduğunu dile getirdi. Fitzpatrick, ABD ekonomisindeki mevcut durumun Bitcoin için oldukça önemli olduğunu belirtti. Ayrıca, BTC’nin yatırımcılar arasında nasıl yavaş yavaş altını geçtiğini de açıkladı. Fitzpatrick, kripto para birimleri etrafındaki tüm altyapıyı çok ilginç bulduğunu ve Soros Fon Yönetimi’nin buna belirli yatırımlar yaptığını söyledi. Fitzpatrick, Bitcoin’in artık Wall Street ve hükümet yetkilileri tarafından ciddiye alındığına dikkat çekti. Bununla birlikte Fitzpatrick, salgın sebebiyle ortaya çıkan küresel ekonomik kriz sayesinde Bitcoin’in ön plana çıktığını iddia etti.

CBDC’ler hakkında da konuşan Fitzpatrick, Çin’in dijital para birimini küresel olarak kullanacaklarını söyledi. Ayrıca Fitzpatrick Çin DCEP’sinin Bitcoin için bir tehdit olacağını söyledi ancak Bitcoin’in önüne geçemeyeceğini ifade etti.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz