Solana XRP’nin Önüne Geçti

Solana
Solana

Veri toplayıcı CoinGecko’ya göre Ethereum rakibi Solana, XRP’nin piyasa değerini aşarak dünyanın altıncı en büyük kripto para birimi haline geldi. Solana şu anda sadece son 24 saatte %10,9 artışla ve yedi gün önce bu zamana göre kabaca %30 daha fazla artarak 209.58 dolardan işlem görüyor. Sabah saatlerinde Solana tokeni tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 213,47 dolara yaklaştı ve gün içi en yüksek 212,29 dolara yükselmeyi başardı.

Perşembe günü, Solana’nın blok zincirindeki tüm merkezi olmayan finans (DeFi) protokollerinin Kilitli Toplam Değeri (TVL) 12,7 milyar doları aştı. TVL, özellikle Solana ve Ethereum gibi akıllı sözleşme özellikli blok zincirleri söz konusu olduğunda, kriptoda yararlı bir ölçümdür. Akıllı sözleşmeler, aracılık yapmak ve sözleşmeyi yerine getirmek için bir aracı gerektirmeyen, kendi kendini yürüten finansal sözleşmelerdir. Ayrıca bugünün piyasa değerinde, Solana, bir başka popüler Ethereum rakibi olan Cardano’yu devirmekten sadece 8 milyar dolar uzakta.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz