Solana Ağında Kilitlenen DeFi Projeleri Rekor Kırdı

Solana
Solana

Solana ağı üzerine kurulu merkezi olmayan finans (DeFi) projeleri tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştı. Veri toplayıcı DeFiLlama’ya göre, ağ üzerinde inşa edilen tüm DeFi projelerinin toplam kilitli değeri (TVL), 12,7 milyar dolarlık rekor bir değere ulaştı. En baskın proje, Solana ekosistemi için popüler bir merkezi olmayan değişim (DEX) olan Raydium’dur. 12,7 milyar doların %14’ü Raydium projesi tarafından kaydedildi. Bu DeFi projelerinden herhangi birini kullanmak için, kullanıcıların ağın yerel kripto para birimi olan SOL tokenine de sahip olmaları gerekir. Ethereum gibi, Solana’da işlem yapmak, kullanıcıların her işlem için bu yerel tokenlere ücret ödemesi gerektiği anlamına gelir.

Solana (SOL), 7 Ağustos ile 7 Eylül arasında %350 arttı. Yalnızca son iki haftada, Dogecoin’i ve ardından XRP’yi geçerek en büyük altıncı kripto para birimi oldu. Ethereum’a kıyasla daha düşük işlem ücretleriyle bilinen Solana ağı, “Ethereum katili” olarak anılmaktadır.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz