Siber Güvenlik Uzmanına Göre Bitcoin Çok Tehlikeli

Siber güvenlik uzmanı Menny Barzillay’e göre Bitcoin, suçluların güvenli bir şekilde para alışverişi yapmalarına izin vererek yasaların çiğnenmesini sağlıyor. Tel Aviv Üniversitesi’ndeki bir etkinlik sırasında Barzillay önde gelen kripto para biriminin tehlikeli olduğunu ve dolandırıcıların internette para göndermesine izin verir. Barzillay, “Bitcoin, aslında internet üzerinden gönderebileceğiniz nakit para gibidir ve bu, bugün suçun en güçlü nedenlerinden biridir.” dedi. Pek çok karşı çıkan uzmana göre ise dünyada yasadışı para aklamanın en fazla Amerikan Doları ile yapıldığı göz önüne alındığında Bitcoin oldukça ufak bir hacim kaplıyor. Bu konuda yasak çare olsaydı Dolar’ı yasaklamak gerekirdi deniyor.

FBI 2013’te Silk Road’u kapattıktan sonra yeni dark web piyasaları yerini aldı. Suçlular sadece 2019’da darknet pazarlarında 1 milyar dolardan fazla harcadı. Monero (XMR) ve diğer gizlilik paraları gibi istenilen ödeme seçeneklerinin bulunmasına rağmen Bitcoin dark nette en popüler para birimi olmaya devam ediyor.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz