Shapeshift 900 Bin Dolarlık Bitcoin Hırsızlığı Yapan Eski Çalışanından Tazminat Talep Etti

Shapeshift şirketi 900 bin dolarlık Bitcoin hırsızlığı yapan eski kıdemli yazılım mühendisi Azamat Mukhiddinov’a karşı mahkemede tazminat talep etti. 26 Ağustos’ta Shapeshift tarafından yapılan yasal bir şikayete göre, Shapeshift için üst düzey bir pozisyonda çalışan Mukhiddinov 900 bin dolar değerinde yaklaşık 90 BTC’yi çaldı. Yayınlanan belgede Azamat, Kasım 2019’da Bitcoin çalmaya başladı ve 21 Mayıs 2020’de hırsızlığı keşfedilene kadar devam etti” denildi. Bununla birlikte suçunu itiraf eden Mukhiddinov çaldığı 900 bin dolarlık Bitcoin’i bir şekilde iade etti.

Ancak Shapeshift şirketi geri ödemenin haricinde, bu çabaya harcanan zaman ve kaynaklar da dahil olmak üzere olayla ilgili uzun soruşturma için Mukhiddinov’dan tazminat istedi. Shapeshift’in baş hukuk sorumlusu Veronica McGregor, konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, hırsızlığın ardından Shapeshift çalışanlarının yeni kodlar yazdığı için zaman kaybı yaşadığını bununla uğraşmak yerine yeni hizmetler geliştirebileceklerini belirtti.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz