Sene Başından Bu Yana 24 Milyon Dolarlık BTC Çalındı

Blockchain izleme ve analiz platformu Whale Alert’in yayınladığı verilere göre, 2020 yılının ilk yarısında 24 milyon dolarlık Bitcoin çalındı. Bu sayı dolandırıcıların son dört yılda 38 milyon dolar değerinde Bitcoin çalması ile kıyaslandığında oldukça fazla. Bu nedenle uzmanlar bu sene yeni bir rekor kırılabileceğini belirtti. Bununla birlikte yayınlanan istatistikler içinde bulunduğumuz 2020 yılında geçtiğimiz senelere kıyasla daha fazla zarar görülebileceğini gösterdi.

Ayrıcs kripto dolandırıcılığı izleme sitesi Scam Alert’in araştırmasına göre, düzinelerce farklı dolandırıcılık türünün gün geçtikçe daha çok kullanıldığı belirlendi. Sahte hediyelik eşyalar, fotoğraf veya video ile şantaj, sahte borsalar, sahte ICO projeleri, dolandırıcılık amaçlı Bitcoin kurtarma teklifleri ve kötü amaçlı yazılımlar gibi çeşitli yöntemler dolandırıcılar tarafından kullanılıyor.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz