Senatör Warren CBDC’leri Destekledi

CBDC
CBDC

CNBC’nin Squawk Box’ında yakın zamanda yapılan bir sohbet sırasında, ABD’li Senatör Elizabeth Warren, kriptoyu ve onu düzenlemenin sağlıklı yollarını tartıştı. Warren, dijital para birimlerinin ve özellikle merkez bankası dijital para birimlerinin (CBDC’ler) ilginç olduğunu belirtti. CBDC’lerin banka hesabı olmayan milyonlarca insana yardımcı olabileceğini düşünen Warren, CBDC’leri desteklediğini gösterdi. Warren, ABD genelinde tüketicilere ulaşamadıkları ve onlara bankacılık hizmetleri sağlayamadıkları için bunu “büyük bankaların muazzam bir başarısızlığı” olarak nitelendirdi. Bu nedenle, dijital para birimleri burada bir cevap olabilir, dedi.

Daha sonra, şu anda küresel finansal sistemde ve özellikle ABD’de sayısız sorunun varlığını kabul etti. Senatöre göre, kriptonun benimsenmesini için endüstri, sistemin yararına kripto tasarımını iyileştirmenin ve kripto para birimlerinin buna “katkıda bulunabileceği” yeni riskleri önlemenin yollarını bulmalı.

binance


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz