Senatör Cynthia Lummis Bitcoin’i Emeklilik Planı Olarak Görüyor

Cynthia Lummis
Cynthia Lummis

ABD Senatörü ve Bitcoin savunucusu Cynthia Lummis, Bitcoin emeklilik planının bir parçası olarak gördüğünü itiraf etti. 29 Haziran’da CNBC Mali Müşavir Zirvesi sırasında konuşan Senatör Lummis, Bitcoin ve diğer kripto varlıklarının enflasyondan korunmak için emeklilik fonları için kullanılan çeşitlendirilmiş varlık tahsislerinin normal bir parçası haline geldiğini görmek istediğini belirtti. Lummis, devlet harcamaları ve para basımının neden olduğu enflasyon risklerine karşı uyarıda bulunarak “çeşitli bir varlık dağılımı” sağlamanın önemini vurguladı.

Görüşme sırasında Lummis, 2013 yılında ilk Bitcoin’ini yaklaşık 330 dolar karşılığında satın aldığını ve şu anda toplam 5 BTC’ye sahip olduğunu açıkladı. Bitcoin yükselişine rağmen, portföyde çeşitlilik yapmanın önemli olduğunu ifade etti. “Herkesin tüm parasını Bitcoin’e yatırmasını istemiyorum, tıpkı herkesin onu dolar olarak koyup bir yatağın altına koymasını istemediğim gibi” diye ekledi.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!
Önceki İçerikCanaan CEO’su Şirket Satışlarının İlk Çeyrekte Yüzde 80 Arttığını Açıkladı
Sonraki İçerikTwitter Bugün 140 NFT Yayınladı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz