Senato Altyapı Tasarısını Onayladı

ABD Senatosu 1,2 trilyon dolarlık altyapı tasarısını onayladı. Senato, iki partili altyapı tasarısını 69’a 30 oyla Temsilciler Meclisi’ne geçirdi. Sabah saatlerinde değiştirilmiş kripto hükmü ABD Senatosu’nda oybirliğiyle onay alamadı. Şimdi ise tartışmalı bir kripto hükmünün, Meclis’te yeni zorluklarla karşı karşıya kalacağı kesinleşti. Tasarı, kripto para birimleri için “komisyoncu” olarak hareket eden işletmeler için mevcut vergi raporlama gerekliliklerini genişletiyor. Bu, dijital varlık satan borsalar ve diğer para hizmeti işletmeleri için geçerli olacaktır, ancak potansiyel olarak kripto madencilerini, doğrulayıcıları ve yazılım geliştiricilerini de kapsayacak kadar belirsizdir.

Altyapı paketi, bu sonbaharda gözden geçirilecek olan Temsilciler Meclisi’ne gidiyor. Kongre Blockchain Caucus’un dört eş başkanı dün yeni vergi raporlama yetkileriyle “endişesini” ifade eden bir not yazdı. Mektupta, “Kripto para birimi vergi raporlaması önemlidir, ancak doğru bir şekilde yapılmalıdır” diyor.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz