SEC’den 30 Milyon Dolarlık Yasa Dışı ICO’ya Ceza

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) BCT Token için yasa dışı ICO düzenleyip para toplayan kurucu ekibi dolandırıcılık ile suçladı. SEC tarafından yapılan açıklamaya göre, iş ortağı Boaz Manor ve iki şirkete (CG Blockchain Inc. ve BCT Inc. SEZC’ye) ceza kesti. Bahsi geçen kişi ve şirketlerin yasa dışı ICO yaptıklarını ve bu yolla 30 milyon dolar topladıkları bildirildi. Ayrıca suçlular gerçekleştirdikleri dolandırıcılıkla çok sayıda yatırımcıyı da mağdur etti. Konuyla ilgili yorum yapan SEC’in Piyasa İstismarı Birimi başkanı Joseph G. Sansone şunları söyledi:

“Şikayetimizde iddia edildiği gibi, Manor’ın kimliğini ve suç tarihini gizleme konusundaki zalim planı, yatırımcıları temel bilgilerden mahrum etti ve sanıkların yatırımcıların ceplerinden 30 milyon dolardan fazla para almalarını sağladı.”

binance

Bunun üzerine SEC, Yatırımcı Eğitimi ve Savunuculuk kanadından bir uyarı göndererek vatandaşları ICO’lara karşı dikkatli olmaya çağırdı.


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz