SEC ve Ripple Arasındaki Dava Devam Ediyor

SEC, MoU talepleri aracılığıyla yabancı borsalardan ve Ripple’ın denizaşırı iş ortaklarından belge almaya devam edecek. Blockchain devi Ripple, ABD Menkul Kıymetler ve Komisyonu’nun (SEC) yabancı menkul kıymet düzenleyicilerine Mutabakat Muhtırası (MoU) talepleri göndermesini durdurmayı talep etti ancak Yargıç Sarah Netburn Ripple’ın bu talebini reddetti. Ripple, bu tür taleplerin yabancı iş ortaklarına gözdağı verme amacını taşıdığını iddia etti, ancak yargıç, bunların “kötü niyetle” gönderildiğine dair hiçbir “kanıt” bulunmadığını belirtti.

Yabancı talepler konusundaki karar, Ripple şirketinin SEC karşısındaki ilk büyük başarısızlığı oldu. Nisan ayında yargıç, Ripple’ın XRP, Bitcoin ve Ethereum ile ilgili belgelerin keşfedilmesini zorunlu kılma hareketini kısmen kabul etti. Ancak bu ayın başlarında Ripple’ın SEC personelinin kişisel e-postalarına erişemeyeceğini açıkladı. Ayrıca ajans, CEO Brad Garlinghouse ve kurucu ortak Chris Larsen, SEC’in kişisel bankacılık kayıtlarına yönelik taleplerini engelledi.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz