SEC VanEck’in Bitcoin ETF’si Kararını Yeniden Erteledi

Bitcoin ETF
Bitcoin ETF

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), VanEck’in Bitcoin Trust adlı Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) hakkındaki kararını erteledi. Henüz hiçbir Bitcoin ETF başvurusunu onaylamayan SEC, bu hafta ikinci kez bir şirketin Bitcoin ETF kararını erteledi. 15 Haziran’da SEC, Kryptoin’in ETF başvurusu hakkındaki kararını da ileride bir tarihe ertelemişti. Şimdiye kadar SEC başkanları Bitcoin’in manipülasyonu ve kripto pazarında şeffaflık eksikliğini örnek göstererek şirketlerin Bitcoin ETF’lerini onaylamadı.

VanEck ilk başvurusunu, VanEck SolidX Bitcoin trust’ıyla Haziran 2018’de yaptı. Şirket sonunda bu başvuruyu Eylül 2019’da geri çekti. New York merkezli yatırım yöneticisi, Aralık 2020’de VanEck Bitcoin Trust adlı yeni bir başvuruda bulundu. Mart 2021’de VanEck, dosyalamada bir değişiklik önerdi. Komisyondan yapılan açıklamaya göre, SEC bu başvuruyu Nisan 2021’de erteledi. Bugünkü duyuru ise aynı dosyalamanın ikinciye ertelenmesidir.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz