SEC VanEck Bitcoin ETF’si Kararını Yeniden Ertleledi

SEC
SEC

VanEck, Aralık ayında bir Bitcoin ETF için ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonuna başvurdu. O zamandan beri düzenleyici kurum, ürünün son inceleme tarihini uzattı. SEC, VanEck’in Bitcoin borsasında işlem gören fon uygulamasına ilişkin incelemesini bir kez daha ileri bir tarihe attı. Düzenleyici kurum dün bir uzatma bildiriminde, ETF’yi 14 Kasım’da onaylayıp onaylayamayacağına dair bir açıklama yapacağını belirtti. New York merkezli varlık yönetimi firması, ilk olarak Aralık 2020’de Bitcoin ETF başvurusunda bulundu. VanEck, Mart ayında başvuruda bir değişiklik yaptı ve o zamandan beri SEC buna bir cevap vermeyi erteledi.

Çarşamba günü yapılan duyuruda, “Komisyon, önerilen kural değişikliğini onaylama veya reddetme süresini 60 gün daha uzatıyor” denildi. Kripto pazarındaki fiyat manipülasyonundan endişe duyduğunu belirten düzenleyici kurum şimdiye kadar hiçbir ETF başvurusunu kabul etmedi.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz