SEC Medya Şirketlerinden 549 Milyon Dolar Topladı

SEC
SEC

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), GTV Media Group Inc. ve Saraca Media Group Inc. gibi çeşitli medya kuruluşlarından 549 milyon dolar topladı. SEC medya şirketlerini menkul kıymetlerin ve dijital varlıkların yasa dışı kayıt dışı arzıyla suçladı. SEC’in raporuna göre, katılımcılar çok sayıda kişiyi GTV hisse senedi tekliflerine yatırım yapmaya teşvik etti. Web siteleri, ABD’li yatırımcılar da dahil olmak üzere 5.000’den fazla kişiden yaklaşık 500 milyon dolar topladı.

Rapora göre, menkul kıymet ihraççıları, yatırımcılara federal menkul kıymetler yasalarına göre düzenlenmiş açıklamalar sağlamalıydı. Şirketler bunu başaramadığı için komisyon üyesi, toplanan fonları yatırımcılara iade etmek için teklifi geri çekecek. Bu arada medya şirketleri SEC’in bulgularını ne kabul ettiler ne de reddettiler, ancak peşin hüküm faizi ödemeyi kabul ettiler.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!
Önceki İçerikCathie Wood: BTC 500.000 Dolar Olacak
Sonraki İçerikSafeMoon Yüzde 20 Arttı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz