SEC Komisyon Üyesinden XRP Açıklaması

XRP
XRP

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan Hester Peirce, son Bloomberg röportajı sırasında XRP’nin düzenleyici durumu hakkında soru sorulduğunda, bir kripto para birimine SEC tarafından dava açılması o kriptonun mutlaka menkul kıymet anlamına gelmediğini söyledi. Kripto endüstrisine destek verdiği için “Kripto Anne” lakabını kazanan Peirce, yaptırım eyleminin varlığın bir yatırım sözleşmesi olarak satıldığı anlamına geldiğini iddia etti. Peirce, mevzuatta daha fazla netlik talep etti. Peirce, dolandırıcılık dışı davalara çok fazla zaman harcamak yerine SEC’in daha fazla düzenleyici netlik sağlaması gerektiğine dikkat çekti.

Ripple, iki yüksek profilli yöneticisi Chris Larsen ve Brad Garlinghouse ile birlikte federal menkul kıymetler yasalarını ihlal ettiği iddia edilen kayıt dışı XRP satışları nedeniyle Mayıs ayında mahkemeye çıkarıldı. Ancak sanıklar, XRP sahiplerinin şirkette herhangi bir hissesi olmadığı için kripto para biriminin satış ve dağıtımının yatırım sözleşmeleri olmadığını savunuyorlar.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!
Önceki İçerikETH 2 Bin Doların Altına İndi, BTC 32 Bin Dolara Kadar Geriledi
Sonraki İçerikBitcoin Hash Oranı Bir Gecede Yüzde 17 Düştü

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz