SEC: Ethereum Menkul Kıymet Olarak Sınıflandırılabilir

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) kıdemli mahkeme danışmanı Dugan Bliss, Yargıç Sarah Netburn ile yakın tarihli bir konferansta, ajansın Bitcoin ve Ethereum’un menkul kıymet olup olmadığı konusunda resmi bir açıklama yapmadıklarını belirtti. SEC Ethereum’un bir menkul kıymet olmadığını söylemek için çok daha az düzenleyici kesinlik olduğunu ifade etti.

Eski SEC başkanı Jay Clayton, Bitcoin’in menkul kıymet olmadığını defalarca belirtti ancak Ethereum için açıklama yapmadı. SEC’in Şirket Finansmanı Bölümü’nün eski müdürü Bill Hinman, 2018’deki görev süresinin bitiminden sadece aylar önce Ethereum satışları ve tekliflerin menkul kıymet işlemleri olmadığına dair geçici bir açıklama yaptı. Ancak ajansın mahkeme danışmanı Bliss, Hinman’ın konuşmasının SEC’in Ethereum hakkındaki görüşlerini yansıtmadığını iddia etti. Bununla birlikte yeni gelen SEC başkanı Gary Gensler, New York Times ile yaptığı röportajda hem Ethereum hem de XRP’nin “uyumlu olmayan menkul kıymetler” olduğunu açıkça belirtti.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz