SEC Bitcoin ETF Kararını Erteledi!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Wilshire Phoenix tarafından yapılan ETF başvurusu hakkındaki kararını 26 Şubat 2020 tarihine ertelediğini duyurdu.

SEC geçtiğimiz dönemde pek çok ETF başvurusunu reddetmişti. SEC ret kararlarını Bitcoin piyasasında, market manipülasyonunun ve volatilitenin çok olması sebebiyle verdiğini açıklamıştı.

binance

Wilshire’ın kurucusu verdiği röportajda başvurdukları ürün ile oluşturacakları fonun içerisinde Bitcoin ile birlikte çeşitli farklı yatırım ürünlerininde farklı oranlarda olacağını söyledi. Bitcoin’in fiyatında volatilite başlayınca BTC‘nin ürün fiyatı üzerindeki etki oranı azaltılıp Amerikan hazine bonolarının etkisi arttırılacak ve böylece yatırımcı aşırı oynak fiyatlar sebebiyle mağdur olmaktan kurtulacak.  Willshire’ın geçtiğimiz yaz başvurduğu bu çözümünün SEC’i ikna edip edemeyeceğini Şubat ayında öğreneceğiz. SEC’in bir önceki reddettiği ETF ile ilgili açıklamasını buradan okuyabilirsiniz.


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz