SEC Başkanı: Kripto Davalarına Hazır Olmalıyız

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) yeni başkanı Gary Gensler, bugün ajansın “kripto gibi konuları içeren davaları açmaya hazır olması gerektiğini” belirtti. 2021 Finans Endüstrisi Düzenleme Kurumu (FINRA) Yıllık Konferansı’nda konuşan Gensler, şu anda kripto para borsalarının etrafında bir piyasa düzenleyicisinin olmadığını ve bu nedenle sahtekarlık ve manipülasyon konusunda hiçbir koruma olmadığını ifade etti. Gensler’s göre SEC, kripto, siber ve fintech gibi konularda dava açmaya hazır olmalı.

Gensler’in yorumları, Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin gibi dijital varlıkların çöküşünün ardından geldi. Kripto paralar çarşamba günü %30’a kadar düştü ancak daha sonra toparlandı. Coinbase veya Gemini gibi lisanslı borsalarda işlem görmeyen Shiba Inu gibi varlıklar bile, herkesin bir token listelemesine izin veren merkezi olmayan borsalardaki alım satım faaliyeti nedeniyle geçtiğimiz ay milyarlarca piyasa değeri biriktirmeyi başardı.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz