SEC Başkanı Gensler’dan Kripto Düzenleme Çağrısı

SEC, kripto para birimlerini düzenlemek için ek yetki alabilir. SEC Başkanı Gary Gensler, Elizabeth Warren’a gönderdiği bir mektupta, kripto para yatırımcılarının riskleri buna göre değerlendirmediği ve yeterince korunmadığı konusunda uyardı. Warren, Gensler’in son derece volatil kripto piyasası hakkındaki endişelerini dile getirdiği ve harekete geçme çağrısında bulunduğu bir mektuptan bahsetti. Mektubu yazmadan iki gün önce Gensler, Aspen Security Forum’da kripto para birimlerini dijital varlık dolandırıcılığı ve kötüye kullanım olarak nitelendirdi. Ayrıca Gensler kripto para birimi varlıklarının işlevselliğini kapsayacak ek düzenlemeler istediğini söyledi.

Senatör Warren yaptığı açıklamada, Gensler’in SEC’e ek düzenleyici yetki verilmesi gerekebileceğini kabul etmesinden memnun olduğunu söyledi. Warren ayrıca kripto para birimlerini düzenlemek için kapsamlı bir yasal çerçeve geliştirmeye öncülük etmeye de çağrıda bulundu.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz