SEC Başkanı Gensler Kripto Borsalarının Düzenlenme Çağrısını Yineledi

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) başkanı Gary Gensler, kripto para birimi borsalarını düzenleme çağrısında bulundu. Gensler, kripto para borsalarının kayıt altına alınması ve düzenlenmesi gerektiğini söyledi. Piper Sandler tarafından düzenlenen Global Exchanges & FinTech sanal konferansı sırasında Gensler, yatırımcıların korunmasını sağlamak için federal bir düzenleyici rejim oluşturulması gerektiğini dile getirdi.

“Kripto varlıklar büyük ölçüde borsalarda işlem görür ve halkın etraflarında yatırımcı koruma rejimleri olmalıdır. Kayıtlı oldukları ve düzenlendiği federal bir rejime ihtiyacımız var.”

binance

Mayıs ayında SEC, dolandırıcılık ve piyasa manipülasyonu konusundaki endişelerinden bahsetti ve kripto para ticaret platformlarına düzenleyici netlik getirmeye çağırdı. Ayrıca en son CNBC röportajı sırasında Gensler, kripto varlıklarının hisse senetleri ve emtialarla aynı korumaya sahip olması gerektiğini söyledi.


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz