Satoshi’nin Cüzdanı Hareket Etti İddiası Bitcoin’i Salladı!

2009‘da oluşturulan bir Bitcoin cüzdanından 40 BTC’nın yıllar sonra hareket etmesi haberi piyasaya bomba gibi düştü. Bitcoin’de haberin ardından gelen bir satış dalgası ile düşüş yaşandı. 11 yıl boyunca hiç kullanılmamış olan cüzdan Bitcoin’in ilk döneminde dağıtılan 50 BTC’lik blok ödülünü alan adreslerden. 50 BTC’lik ödül 3655. blokta kazanmış.

Cüzdan Bitcoin’in çalışmaya başlamasının bir ay sonra oluşturulmuş. Eldeki seçeneklere göre cüzdan; Satoshi Nakamoto, Hal Finey veya Martti Malmi‘ye ait olabilir. Tabii ki Finey’in eşi veya diğer yakınlarının da bu cüzdana erişmiş olma ihtimali var. Bunlar dışında bir başka iddia ise eski cüzdanlardan birinin private key’inin denemeler ile bulan algoritmalar tarafından çözülmüş olması ama matematiksel olarak çok düşük ve rastlantısal bir ihtimal olduğu için kanıtlanabilir bir iddia değil.  Erken dönem hesapların hareket etmesi olasılığı Nakamoto’nun ve Bitcoin’in ilk döneminde madencilik yapanların yıllardır hareketsiz olan paralarının tekrar aktif sirkülasyona girerek fiyatı düşürme ihtimalini ortaya çıkardı.

binance

Aşağıdaki linkten cüzdan hareketlerini takip edebilirsiniz:
https://www.blockchain.com/btc/address/17XiVVooLcdCUCMf9s4t4jTExacxwFS5uh
Konu ile ilgili yeni bir bilgi geldikçe yeni haberlerle durumu değerlendireceğiz.


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz