Samsung Yeni Akıllı Telefonu İle Birlikte Kripto Desteğini Sürdürüyor

Samsung
Samsung

Samsung’un yeni piyasaya sürülen Galaxy akıllı telefonu, önceki modellerde bulunan aynı kripto depolama olanaklarıyla gelecek.Son zamanlarda Samsung Galaxy S20 serisini tanıtan Koreli teknoloji devi, telefonun güvenlik sisteminin yeni bir “PIN, şifre, patern ve Blockchain Özel Anahtarını korumaya adanmış güvenli bir işlemci” içerdiğini söyledi.

Kripto para birimi özel anahtar depolaması, tüm S20 modellerinde standart olarak sunulacak. Samsung, ilk kez Mart 2018’de bir cüzdan cihazını o zamanki en iyi modeli Galaxy S10’a entegre ettiği kripto para birimleri için destek ekledi. Temmuz ayında şirket, üçüncü tarafların telefon için özel olarak tasarlanmış dApp’ler oluşturmasına izin veren bir geliştirici kiti tanıttı. Böyle bir dApp kullanarak kullanıcıların QR kodunu tarayarak depolanan kripto para birimlerinde mal ve hizmetler için ödeme yapmasına olanak sağlandı. Lansman sırasında, cüzdan sadece Ether ve ER20 tokenleri ile uyumluydu, ancak Samsung Eylül ayında Bitcoin de için destek ekledi ve o yılın Ekim ayında TRON’u dahil etti.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz