Rusya’nın En Zengin İsmi Token Projesini Test Aşamasına Getirdi

Rusya’nın en zengin adamı Vladimir Potanin, Atomyze adlı girişimini bugün itibariyle test modunu kullanıma açtı. Blockchain tabanlı girişim Potanin’in madencilik ve döküm firması Nornickel, işlemleri hızlandırmak, tedarik işlemlerinin verimini artırmak ve müşterilerle işletmeler arasındaki etkileşimdeki bürokrasiyi azaltmak için oluşturuldu.

Potanin, dünyanın en büyük paladyum ve rafine nikel üreticisi olan Nornickel’deki tüm satışların beşte birinin tokenize edileceğini tahmin ediyor. Blockchain tabanlı girişimin başlarda paladyum, kobalt ve bakır rezervleriyle desteklenen tokenleri test etmeyi planlaması ve ilk yıl tamamlandığında  toplam üretime ait satış hacminin % 10’a ulaşması bekleniyor. Tüm  bunları yapmak için Rusya merkez bankasından izin alan şirket kendisine çok geniş bir yetki verildiğini belirtti. Ayrıca Rusya’nın ötesinde Atomyze, yasal onay alındıktan sonra ABD ve İsviçre’de işletmeler için kullanıma açılabilir.

binance

Atomyze başarılı olursa emtiaların tokenize edilmesi konusunda çok önemli bir başarı sağlamış olacak.


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz