Rusya ve Çin Vatandaşlarının Bitcoin Satın Alması Engelleniyor mu?

Bitcoin Investment Fund başkanı Marius Landman, Rus ve Çinli yetkililerin vatandaşlarının Bitcoin satın almasını engellemeye çalıştıklarını belirtti. 30 Mayıs tarihinden Landman Twitter hesabından Rusya ve Çin’deki Bitcoin karşıtlığına dikkat çekti. Yaptığı açıklamada Landman kripto yatırım fonunun web sitesine erişimin Çin ve Rusya’da engellendiğini duyurdu. Şirketinin herhangi bir kuralı ihlal etmediğini söyleyen Landman Rus ve Çin yetkililerin halkın fakir kalmasını istediği için lider kripto para birimi Bitcoin’i satın almalarını önlemeye çalıştıklarını belirtti. Landman’a göre bu iki hükümet halkının Bitcoin yerine yalnzıca gümüş ve altın almalarına izin veriyor.

binance

Hatırlayacağınız üzere Rus yetkililer geçtiğimiz günlerde Bitcoin satın alanlara 7 yıl hapis cezası gelebileceğini tartıştı. Ayrıca Çin hükümeti Eylül 2017’den beri kripto paraları yasaklıyor.


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz