Rusya Kripto Paraların Mülk Olarak Sınıflandırılacağını Açıkladı

Rusya Başbakanı Mikhail Mişustin, kripto parayı ülkenin vergi kanunu kapsamında mülk olarak tanımayı önerdi. Mişustin, 26 Kasım tarihinde düzenlenen toplantıda Rusya hükümetinin dijital finansal varlıkları mülk olarak sınıflandırmayı planladığını duyurdu. Bununla birlikte Mişustin özellikle koronavirüs sebebiyle kripto paraların ülkede daha fazla kullanmasına dikkat çekti ve ülkedeki kripto sahipleri için yasal korumaların getirilmesi gerektiğini ifade etti.

Rus hükümeti olarak kripto para piyasasının gelişimine liderlik etmek istediklerini belirten Mişustin, bu sayede kripto para sahiplerinin haklarını ve çıkarlarını koruyabileceklerini belirtti. Mişustin açıklamasında kripto paraların mül olarak tanınmasının yanı sıra sahipleri herhangi bir yasa dışı eylem durumunda yasal korumaya güvenebileceğini ve mülkiyet haklarını mahkemede savunabileceğini açıkladı.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz