Rusya Dijital Ruble’yi Seneye Test Etmeye Başlıyor

Forbes tarafından yayınlanan son habere göre, Rusya parlamentosu ve Merkez Bankası Ulusal Bankacılık Konseyi üyesi Anatoly Aksakov, ülkenin gelecek yıl dijital rubleyi test etmeye başlayabileceklerini belirtti. Rusya’nın kesinlikle dijital rubleyi piyasaya süreceğini belirten Aksakov, dijital rublenin para dolaşımının geleceği olduğunu söyledi. Bununla birlikte Aksakov şimdiden dijital rubleyi incelemelere başladıklarını belirtti ve muhtemelen önümüzdeki yıl test etmeye başlayabileceğini ifade etti.

Rus medyası ise yerel dijital devlet para birimi denemelerinin muhtemelen önümüzdeki yılın sonunda başlayacağını dile getirdi. Bu arada Aksakov, Rusya’nın Blockchain teknolojisini desteklediğini söyledi ancak ülkenin kripto para birimlerine karşı olduğunu hatırlattı. Aksakov’a göre kriptonun yüksek volatilitesi nedeniyle yatırımcılar kripto paradan uzak duruyor.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz