Rus Bitcoin Eleştirmenine Göre Dijital Ruble En Yüksek Para Formu Olacak

Rus Bitcoin eleştirmeni Anatoly Aksakov, ülkenin henüz piyasaya sürülmemiş dijital para biriminin “en yüksek para formu” olduğunu iddia etti. Aksakov, dijital rublenin 2023 veya 2024 yılına kadar ulusal ödemelerin ayrılmaz bir parçası olacağını tahmin etti.

Devlet medyası RT ile röportaj yapan Aksakov, Rusya’nın yaklaşmakta olan merkez bankası dijital para birimi hakkındaki görüşlerini paylaştı. Aksakov, Rusya Merkez Bankası’nın 2021 sonuna kadar dijital ruble prototipini tamamlayacağını ve yakın gelecekte bir kalkınma yol haritası yayınlamayı planladığını söyledi. Aksakov’a göre dijital ruble, iki veya üç sene içinde ulusal ödemelerin ayrılmaz bir parçası olacak. Bitcoin gibi kripto para birimlerini eleştiren Aksakov, bir dijital rublenin merkez bankası tarafından verileceği için kripto para birimlerine kıyasla minimum risk taşıyacağını ifade etti.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz