Roger Ver Büyük Buhran İle Koronavirüsü Karşılaştırdı

Bitcoin Cash (BCH) savunucusu Roger Ver, koronavirüsün neden olduğu ekonomik krizin Büyük Buhran ile eşit olacağını düşünüyor. En son tweetinde Ver Atlantik’in her iki tarafındaki ülke çapında karantina ilan edilmesinden kaynaklanan ekonomik krizin virüsün kendisinden çok daha fazla ölüme neden olacağını belirtti. Ver, bu durumun yeni bir ekonomik depresyona yol açacağını iddia etti.

binance

1930’larda meydana gelen Büyük Buhran’dan bu yana dünya ekonomisi neredeyse en kötü zamanlarını yaşıyor. Mart ayında yaşanan iş kaybı 2009’daki Büyük Durgunluktan beri en büyük aylık düşüş. Bununla birlikte ekonomist Nouriel Roubini, koronavirüs pandemisinin Büyük Buhrandan daha da yıkıcı olabileceğini öngördü. Önde gelen Bitcoin savunucusu Tim Draper ise Roger Ver’e benzer bir açıklama yaparak, karantinanın ekonomik etkisinin virüsün kendisinden daha kötü olduğunu ve bu nedenle işsizlikte büyük bir artışa neden olacağını öne sürdü.


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz