Robinhood Kripto Geliri Yüzde 78 Düştü

Robinhood
Robinhood

Robinhood’un kripto geliri, özellikle DOGE nedeniyle geçen çeyrekte 233 milyon dolardan 51 milyon dolara düştü. Salı günü şirket, üçüncü çeyrek kazanç raporunda, kripto gelirinin son çeyrekte 51 milyon dolara düştüğünü açıkladı. Firma ikinci çeyrekte elde ettiği 233 milyon dolardan %78 düşüş kaydetti. Değer kaybı yılın ilk yarısında popülaritesi patlayan ve Robinhood’da rekor kayıtların artmasına yardımcı olan Dogecoin talebindeki düşüşten kaynaklandı.

CFO Jason Warnick, “Çeyrekte, hikaye kripto, özellikle de DOGE hakkındaydı” dedi ve müşterilerin odak noktasının üçüncü çeyrekte hisse senetlerine daha fazla kaydığını da sözlerine ekledi. Genel olarak, Robinhood üçüncü çeyrekte bir önceki yılın aynı dönemine göre artışla 365 milyon dolarlık toplam gelir elde etti, ancak geçen çeyrekte yayınladığı 565 milyon dolardan düştü. Warnick, kripto pazarını “kendine has” olarak nitelendirdi ve şirketin, doğru gelir tahminleri yapmak imkansız olsa da, uzun vadede kriptoya yatırım yapmayı planladığını söyledi.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz