Ripple Yöneticileri SEC Davasını Düşürmek İçin Harekete Geçti

Ripple
Ripple

Ripple yöneticileri haklarında açılan SEC davasının reddi için harekete geçti. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ve eski CEO’su Chris Larsen, Aralık ayında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından kendilerine karşı açılan davayı reddetmek için ikili dilekçeleri mahkemeye sundu. Ripple yöneticileri SEC tarafından açılan davada kayıtsız menkul kıymet satışlarına yardım ve yataklık ettiği iddiasıyla suçlandı. Ancak aylardır devam eden davada yeni bir gelişme yaşandı.

Garlinghouse ve Larsen’ın avukatları, SEC’in şu ana dek öne sürdüğü iddiaları kanıtlayamadığını ifade etti. Avukatlar ayrıca ilgili işlemlerin ağırlıklı olarak yabancı borsalarda gerçekleştiğini ve bu nedenle hiçbir yasa ihlalinde bulunmadıklarını açıkladı. ABD New York Güney Bölgesi Bölge Mahkemesinden Yargıç Analisa Torres tarafından verilen bir emre göre, SEC, 14 Mayıs’a kadar Larsen ve Garlinghouse’un reddine ilişkin itiraz belgelerini sunmak zorunda kalacak.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz