Ripple Yetkilileri Artık SEC Suçlamalarını Reddetmek İçin Dava Açabilecekler

Ripple
Ripple

ABD mahkemesi, Ripple yetkililerinin SEC suçlamalarını reddetmek için dava açmasına izin verdi. Analist Leonidas Hadjiloizou’nun paylaştığı bir mahkeme kararına göre, sanıklar Chris Larsen ve Brad Garlinghouse artık ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) tüm suçlamalarının reddedilmesi için dava açabilirler. New York Güney Bölge Mahkemesinden ABD Bölge Yargıcı Analisa Torres tarafından imzalanan mahkeme emrinde, SEC tarafından suçlanan Chris Larsen ve Brad Garlinghouse’un 12 Nisan 2021’e kadar ret dilekçelerini sunmalarına izin verildi.

Bilindiği üzere geçtiğimiz aralık ayında SEC, Ripple şirketine ve yöneticilerine kayıtsız menkul kıymet satmaktan dava açtı. Bunun üzerine Ripple’ın kritpo para birimi olan XRP’nin fiyatı düştü ve birçok kripto para borsası XRP’yi listelemeyi bıraktı. Son olarak mahkeme davaya üçüncü taraf olarak katılmak isteyen XRP sahiplerinin talebi reddedildi.

binance


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!
Önceki İçerikFED Başkanı: Dijital Dolar Nakit Paranın Yerini Almayacak
Sonraki İçerikRipple Şirketi Eski Uber Yöneticisini İşe Aldı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz