“Ripple XRP Yüzünden Kullanıcı Kaybediyor”

2 Aralık’ta CNN International’a konuşan Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, XRP’nin menkul kıymet veya emtia olarak sınıflandırmasını yapmadığı için SEC’i eleştirdi. Aylardır süren tartışmada ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ripple’ın kripto para birimi XRP’yi hala sınıflandırmadı. Bunun üzerine Ripple merkezini Avrupa’ya taşımayı düşünen Garlinghouse, bugün bu belirsizlik nedeniyle kullanıcılarını kaybettiklerini açıkladı.

Ekim ayında Garlinghouse, Ripple’ın ABD’den ayrılma olasılığından açıkça bahsetti. İngiltere’deki düzenleyici FCA’nın XRP’yi bir para birimi olarak görmesi nedeniyle merkezi oraya taşıyabileceklerini belirtti.Daha sonra SBI Holdings CEO’su Yoshitaka Kitao, Ripple şirketinin Japonya’yı merkezi olarak seçtiğini söyledi. Bu arada Kasım ayının ortasında Peter Brandt, Twitter hesabından yaptığı açıklamada SEC’in XRP’yi menkul kıymet olarak ilan etmesi gerektiğini ifade etti. 

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz