Ripple Şirketinden Güney Kore Partnerlikleri

XRP‘nin yöneticisi Ripple şirketi Güney Kore’de 3 kurumla ( Sentbe, Hanpass, WireBarley ) uluslararası ödeme ağını kullanmak üzere ortaklık açıkladı. RippleNet ağı bu ortaklıklarla dünya çapında 300 firmayı geçti.

RippleNet kullanımı XRP token gönderimi içermemesi sebebiyle direk olarak XRP fiyatını etkilemese de networke katılan firmaların gelecekte kullanma potansiyeli taşıması açısından önem arz ediyor.

binance

Sentbe, kullanıcılarının bir banka hesabı açmadan pek çok ülkeye ödeme göndermelerine izin vererek havale ücretlerinden yüzde 95’e kadar tasarruf etmeyi sağlayan bir kurum. WireBarley, Avustralya ve ABD pazarlarına erişimden ötürü önem arz ederken Hanpass, mobil havalelerde Güney Kore’nin lider firmalardan biri olarak kabul edilmektedir.

Sentbe Küresel Operasyonlar Kıdemli Müdürü Emi Yoshikaw “Güney Kore, fintech inovasyonunda çok önemli bir pazar. Biz de müşteri tabanımızı ve varlığımızı büyütmeye kararlıyız”  diyerek bu alanda Ripple teknolojisinin faydasını göreceklerini açıkladı.


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz