Ripple SEC Davasında Bir Galibiyet Daha Kazandı

Blockchain devi Ripple şirketi, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) karşı önemli bir galibiyet daha aldı. Yargıç Sarah Netburn, SEC’in kripto ödeme şirketinin XRP’nin menkul kıymet statüsü hakkında aradığı veya aldığı yasal tavsiye kayıtlarına erişme istediğini reddetti. 7 Mayıs’ta SEC, Yargıç Netburn’den Ripple’ın devasa XRP satışlarının federal menkul kıymetler yasalarına uygun olup olmadığı konusunda yasal tavsiye kayıtlarını görmek istedi. Ancak Yargıç Netburn bugün kamuoyuna açıklanan bir dosyada, SEC’in bu isteğini reddetti.

Bu karar, Ripple’ın, ajansın şirketi ve diğer piyasa katılımcılarını kripto para biriminin kayıtsız bir menkul kıymet olduğu konusunda uyarmadığı görüşüne dayanan adil bildirim savunmasını güçlendirdi. Hukuk firması Hogan & Hogan’ın davayı yakından takip eden bir ortağı olan Jeremy Hogan, bugünkü kararın çok önemli olduğunu ifade etti.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz