Ripple, Palau Cumhuriyeti İle Ortaklık Kurdu

Ripple
Ripple

San Francisco merkezli kurumsal blok zinciri sağlayıcısı Ripple, batı Pasifik bölgesinde yaklaşık 340 sıkı kümelenmiş adadan oluşan tropikal bir ülke olan Palau Cumhuriyeti ile bir ortaklık duyurdu. Başlangıçta şirket, ülkede sınır ötesi ödemeler geliştirmek için çalışacak. Başkan Surangel Whipps, Jr.’a göre, Ripple şirketi Palau’nun, ABD doları tarafından desteklenen, ülkenin ulusal para birimi işlevi görebilecek ilk devlet destekli stablecoin’i piyasaya sürmesine yardımcı olma yolunda ilerliyor.

Ortaklığın ilk aşaması, sınır ötesi bir ödeme stratejisine ve Palau vatandaşlarına daha fazla finansal erişim sağlayarak ulusal bir dijital para birimi oluşturma seçeneklerini keşfetmeye odaklanacak. Palau, XRP Ledger’ın hızı ve verimliliği ile şirketin ödemeler için blockchain tabanlı çözümler geliştirme konusundaki kapsamlı sicili nedeniyle Ripple ile ortak olmaya karar verdi. Ripple, ülkenin merkez bankası dijital para birimini geliştirmeye yardımcı olmak için Eylül ayı sonlarında Bhutan merkez bankasıyla da bir anlaşma imzaladı.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz