Ripple Ortağı dLocal Şimdilerde 1.2 Milyar Dolar Değerinde

Blockchain devi Ripple şirketinin ortağı dLocal, en iyi finanse edilen Latin Amerika teknoloji şirketlerinden biri oldu ve böylelikle 1 milyarın üzerine çıktı. dLocal, Amerikan büyüme sermayesi şirketi General Atlantic tarafından desteklenen finansman turu sırasında 200 milyon doları güvence altına aldıktan sonra 1,2 milyar dolar değerine ulaştı. Bu, Uruguay merkezli sınır ötesi ödeme platformunu Latin Amerika bölgesindeki en yüksek değerli VC tarafından finanse edilen şirketlerden biri yaptı.

2016 yılında kurulan dLocal, 20 ülkeye genişleyerek dört yıl gibi kısa sürede oldukça büyüdü ve kârlı kalmayı başardı. Uzun süredir Ripple şirketinin ortağı olan dLocal, Ripple’ın Blockchain destekli RippleNet ağına katılan ilk 100 finans kurumu arasında yer aldı. Ayrıca bu ayın başında dLocal ve müzik platformu Spotify Latin Amerika’daki premium abone tabanını genişletmesini kolaylaştırmak için iş birliği başlattı.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz