Ripple, Mısır’ın En Büyük Bankası İle Ortak Oldu

Mısır Ulusal Bankası, RippleNet ağına katıldı. 19 Mayıs tarihinde yayınlanan açıklamaya göre Blockchain devi Ripple ile Mısır’ın en büyük bankası olan Mısır Ulusal Bankası ile ortaklık kurdu. Bu sayede Ripple şirketi Orta Doğu Kuzey Afrika (MENA) bölgesinde varlığını artırmış oldu.

Ripple’ın Güney Asya ve MENA sorumlusu Navin Gupta, yaptığı açıklamada hızlı ve ucuz havalelerin önemini vurguladı. Ayrıca şirketin, MENA bölgesinin finansal altyapısını desteklemek ve Mısır toplumu için sorunsuz bir sınır ötesi ödeme deneyimi sağlamak için kurulan bu ortaklıktan gurur duyduğunu belirtti. Bu arada Ripple şirketi uzun zamandır MENA bölgesindeki hakimiyetini artırmak için uğraşıyor. Ripple, geçtiğimiz Ocak ayında Abu Dabi merkezli Lulu Financial Holdings ile ortaklık kurdu. Şirket ayrıca Umman, Kuveyt ve tabii ki BAE’deki bankalarla güçlerini birleştirdi.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz