Ripple Halka Arzı Mı Geliyor? XRP CEO’sundan IPO Açıklaması

Ripple şirketi CEO’su Brad Garlinghouse 2020 yılında blockchain alanındaki firmaların IPO yaparak halka arz edilmesi furyasının artacağını açıkladı. IPO ile şirket hisseleri tokenize edilerek yatırımcılara satılıyor, yatırımcılar şirketlerden aldığı hisselere göre kar payı alabiliyor ve şirket değerlenirse payına göre kar edebiliyor.

Davos’da konuşan Garlinghouse;  “Önümüzdeki 12 ay içinde, kripto / blockchain alanında halka arzlar göreceksiniz. İlk biz olmayacağız ve sona kalan da olmayacağız, ama öncü tarafta olmamızı bekliyorum… Bu şirketimiz için doğal bir evrim olacak.” diyerek bu yıl Ripple şirketi için IPO yapacaklarının sinyalini verdi.

binance

2017-2018 döneminde ICO’lar popülerken, 2019 IEO’ların yılı olmuştu. IPO’lar ise  önümüzdeki yıllarda çok ciddi trend olacak gibi gözüküyor. Büyük borsaların sırf IPO hisseleri için ayrı borsa kolları açması bekleniyor.

 


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz