Ripple Davasında Son Gelişme, Ripple CEO’su XRP’leri Satmak Suçlanıyor!

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’un ICO nedeniyle yasayı ihlal ettiği iddialarına odaklanan davada yeni bir gelişme yaşandı. Şimdi de yeni bir şikayet dilekçesi mahkemeye sunuldu. Bu dilekçeye göre Garlinghouse sahip olduğu mevduatı nakde çevirirken hissedarlarına tüyolar veriyor. Ayrıca davacılar CEO’nun 2017 yılında 67 milyon XRP sattığını iddia etti ve bu kriptoları likidite ettiğini belirttiler.

Davacılar ayrıca, Ripple ve Garlinghouse’un XRP’yi bir “aracı para birimi” şeklinde yanlış beyan ettiklerini, böylece token’in bir hisse senedi olarak sınıflandırılmasından kaçındıklarını vurguladılar. Bunun üzerine de davayı yürüten hakim davacıların Ripple hakkındaki genel iddialarının birkaç örneğini göstererek iddialarının temelini açıklamalarını istedi. Ripple şirketi eylül ayında yapılan son duruşmada davanın düşmesini talep etmiş ancak hakim duruşmanın Şubat ayına ertelenmesini uygun bulmuştu.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz