Ripple CEO’sundan Kripto Para ve ABD Doları Yorumu

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, birçok hükümetin Blockchain teknolojisini yıllardır “aldatmaca” olarak reddettikten sonra şimdilerde ciddi bir şekilde Blockchain ile ilgilendiklerini belirtti. Garlinghouse birkaç saat önce yayınladığı tweet’lerde Bloomberg’in hazırladığı bir makaleye yanıt verdi aynı zamanda kripto paralar ve Blockchain’e ilişkin konulara değindi. 2020 yılında kripto paraların %80 oranında artışa geçtiğini belirten Garlinghouse, ABD Dolarının %3 oranında düştüğünü dile getirdi.

Garlinghouse ayrıca ABD Dolarının giderek zayıfladığını ancak yakın vadede altın, yuan veya kripto tarafından devirilmeyeceğini iddia etti. Bilindiği üzere ABD Federal Rezerv Şubat ayından bu yana 3 trilyon dolar basarken faiz oranlarını sıfıra indirdi ve 2022’ye kadar bu seviyede tutmaya söz verdi. Ancak doların küresel para birimi durumunu kaybedebileceğini tahmin eden Goldman Sachs stratejistlerinin endişelerini haklı çıktı.

binance


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz