Ripple CEO’su SEC Davasını Düşürmek İçin İki Ana Argüman Sundu

Geçtiğimiz sene aralık ayında Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC), Ripple şirketine XRP kripto para birimini yasa dışı sattığı gerekçesiyle dava açtı. SEC, şirketin XRP satışlarının devam etmesi nedeniyle 2013’ten bu yana kayıtsız güvenlik tekliflerinden 1.3 milyar dolar kazandığını iddia etti. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse hukuk danışmanı aracılığıyla bugün yanıt olarak davayı düşürmeyi destekleyen argümanlar sundu.

CEO’nun hukuk danışmanı Matthew Solomon davayı “düz ve basit, düzenleyici aşırı erişim” olarak tanımladı. Davayı reddetmek için Solomon, SEC ve Menkul Kıymetler Yasasını hedef aldı. Solomon, SEC’in XRP kripto para birimini temelde yanlış anladığını iddia etti. Solomon XRP işlemlerinin bir yatırım sözleşmesinin geleneksel özelliklerinden hiçbirini sunmadığını söyledi. Bununla birlikte Solomon, SEC’in menkul kıymetler yasalarını kişisel olarak ihlal ederek Garlinghouse’u hedeflediğini ifade etti. Garlinghouse’un XRP işlemleri yatırım sözleşmesi olarak kabul edilse bile Solomon, SEC’in hala Menkul Kıymetler Yasası kapsamına girdiklerini yeterince kanıtlamadığını iddia etti.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!
Önceki İçerikJPMorgan Anketi Kurumların Kripto Görüşlerini Ortaya Çıkardı
Sonraki İçerik40 Milyon XRP Transfer Edildi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz