Ripple Büyük Bir Banka İle Anlaşma Yaptı

Mısır’ın en eski ve en büyük bankacılık kuruluşu olan Mısır Ulusal Bankası (The National Bank of Egypt)  RippleNet’e katıldı. Bugün yayınlanan habere göre Ripple şirketi Mısır Ulusal Bankası (NBE) ile bir işbirliği anlaşması imzaladı. En büyük Mısır bankası olduğu bilinen NBE, aynı zamanda Blockchain teknolojisini kullanan ilk bankacılık kurumu. Bu sayede NBE neredeyse hiç vakit kaybetmeden sınır ötesi ödemeleri yapabilen RippleNet ağının üyesi oldu.

NBE başkan yardımcısı Dalia El-Baz, RippleNet’in zaten 300 finansal kuruma sahip olduğunu ve gelecekte “katlanarak büyümesini” beklendiğini belirtti. Yeni ortaklık ile sağlanan faydalardan bahsetmişken, NBE’nin likidite yönetimini geliştirebileceğini ve yabancı para birimlerinde kazançlarını artırabileceğini belirtti. Ayrıca NBE’nin toplam işlem değerinin yakında 20.5 milyar dolara ulaşması bekleniyor. Bununla birlikte Ripple’ın bu ülkede bir dayanak bulmasının ne kadar önemli olduğunun altını çizdi.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz