Rio de Janeiro Kriptoya Yatırım Yapacak

Brezilya
Brezilya

Rio de Janeiro, hazinesinin küçük bir bölümünü Bitcoin’e (BTC) yatırma yolunda ilerliyor. Rio de Janeiro Belediye Başkanı Eduardo Paes Perşembe günü yaptığı açıklamada, Brezilya’nın en kalabalık ikinci şehrinin, şehrin hazine fonlarının %1’ini dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin’e yatıracağını duyurdu. Cuma günü, Rio de Janeiro, Bitcoin yatırımı üzerine bir çalışma grubu kurmak için bir kararname yayınladı. Paes, Rio İnovasyon Haftası’nın bir parçası olan bir panel tartışmasında Miami Belediye Başkanı Francis Suarez’in yanında konuşurken haberi verdi. Paes, Rio de Janeiro’nun Brezilya’nın kripto para birimi başkenti olduğunu düşünüyor.

El Salvador, geçen Eylül ayında Bitcoin’i yasal ihale olarak kabul eden dünyanın ilk ülkesi oldu. Başkan Nayib Bukele geçtiğimiz günlerde, 2022’nin sonuna kadar iki ülkenin daha Bitcoin’i yasal para olarak kabul edeceğini tahmin etmişti. Brezilyalıların yarısından fazlası El Salvador örneğini izlemekten yanaydı.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz